• 8:46

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Studio 54

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • My Big Fat Greek Wedding 2

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Miles Ahead

    ★★★★

  • Spotlight

  • The Lobster

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Interview

    ½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • American Hustle

    ★★

  • Her

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★½

  • Clear History

    ★★★½

  • Monsters University

  • This Is the End

  • Iron Man 3

  • Django Unchained

    ★★★★

  • You Don't Know Bo

    ★★★★

  • Flight

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Seven Psychopaths

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Brave

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • 2 Days in New York

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • Project X

  • The Ides of March

  • Moneyball

  • 50/50

  • Colombiana

    ½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Super 8