• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • South Park: The Pandemic Special

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • The Postcard Killings

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½