Sort by

Ben has logged 42 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bicycle Chain

Bicycle Chain

×
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade II

Blade II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade

Blade

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry