• Men

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Elder

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★