RSS feed for StubbedYourPoe
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Killing Hasselhoff

Killing Hasselhoff

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★
Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cop Out

Cop Out

2010
×
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meet Wally Sparks

Meet Wally Sparks

1997
×
★★
Edit this entry