Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dune

Dune

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Moby Dick

Moby Dick

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Dear Enemy

My Dear Enemy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night I Saw You Smiling

Last Night I Saw You Smiling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Warriors Of The Dawn

Warriors Of The Dawn

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
No Mercy

No Mercy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The City Of Violence

The City Of Violence

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Ad Lib Night

Ad Lib Night

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood Rain

Blood Rain

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jang Sun-woo Variations

The Jang Sun-woo Variations

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade

Blade

1998
×
Read the review Edit this entry  
09
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Call

The Call

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Burning Snow

Burning Snow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Victory

Final Victory

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cherie

Cherie

1984
×
Edit this entry  
29
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sacrificed Youth

Sacrificed Youth

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children...

Children...

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read prior review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
She's Gone

She's Gone

2018
×
Edit this entry  
24
Homecoming

Homecoming

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Turn Left Turn Right

Turn Left Turn Right

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cloud in Her Room

The Cloud in Her Room

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Passage to Buddha

Passage to Buddha

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Intruder

Intruder

2020
×
Edit this entry  
19
My Memories of Old Beijing

My Memories of Old Beijing

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guns & Talks

Guns & Talks

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Dangerous Encounters of the First Kind

Dangerous Encounters of the First Kind

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Ms. Purple

Ms. Purple

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★
Edit this entry