SupremeLemon has logged 440 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Edit this entry  
28
No. 3

No. 3

1997
×
★★
Edit this entry  
26
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Take Care of My Cat

Take Care of My Cat

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★
Edit this entry  
25
The Chase

The Chase

2017
×
Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
20
The Guard Post

The Guard Post

2008
×
Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Man on High Heels

Man on High Heels

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Johnny English

Johnny English

2003
×
Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
Edit this entry  
15
Friend Request

Friend Request

2016
×
Edit this entry  
15
Animal World

Animal World

2018
×
Edit this entry  
14
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Lover

Lover

2018
×
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
28
#Captured

#Captured

2017
×
Edit this entry  
25
My Dear Enemy

My Dear Enemy

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gloria

Gloria

2013
×
Edit this entry  
25
Seoul Searching

Seoul Searching

2015
×
Read prior review Edit this entry  
24
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Asura: The City of Madness

Asura: The City of Madness

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
22
Thumb Wars: The Phantom Cuticle

Thumb Wars: The Phantom Cuticle

1999
×
Edit this entry  
21
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
The First Purge

The First Purge

2018
×
Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
16
The City of Violence

The City of Violence

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Witness

The Last Witness

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Champion

Champion

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry