Sort by

SupremeLemon has logged 36 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Birthday

Birthday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
Read the review Edit this entry  
30
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★
Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★
Edit this entry  
27
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Edit this entry  
25
China Girl

China Girl

1987
×
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
24
Assassin

Assassin

2015
×
Edit this entry  
24
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
Edit this entry  
24
Black Mass

Black Mass

2015
×
Edit this entry  
23
American Heist

American Heist

2014
×
Edit this entry  
23
Attila Marcel

Attila Marcel

2013
×
Edit this entry  
23
Species

Species

1995
×
Edit this entry  
23
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
John Carter

John Carter

2012
×
Edit this entry  
23
Allied

Allied

2016
×
Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
Edit this entry  
22
American Assassin

American Assassin

2017
×
Edit this entry  
22
Start-Up

Start-Up

2019
×
Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Midsummer's Fantasia

A Midsummer's Fantasia

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Is a Crazy Thing

Marriage Is a Crazy Thing

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Weird Summer

Weird Summer

2019
×
½
Read the review Edit this entry