Sort by

SupremeLemon has logged 30 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Knights

Last Knights

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
The Counselor

The Counselor

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellbound

Hellbound

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider Forest

Spider Forest

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider

Spider

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Cafe Noir

Cafe Noir

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
A Day

A Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halo Legends

Halo Legends

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bungee Jumping of Their Own

Bungee Jumping of Their Own

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pieces

Pieces

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
So Cute

So Cute

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
Read the review Edit this entry  
05
Daddy You, Daughter Me

Daddy You, Daughter Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
PTU

PTU

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
July Rhapsody

July Rhapsody

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★
Edit this entry  
02
Love in the Time of Twilight

Love in the Time of Twilight

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry