• RRR

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Inventing Anna

  • Gehraiyaan

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Atrangi Re

    ★★

  • 83

    ★★★½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Dhamaka

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Thalaivii

    ★★½

  • Bhoot Police

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Netrikann

    ★★

  • Shershaah

    ★★★

  • Hungama 2

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • State of Siege: Temple Attack

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Sherni

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Radhe

    ½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • Mumbai Saga

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Lahore Confidential

  • Madam Chief Minister

  • WandaVision

  • Master

    ★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Coolie No. 1

  • AK vs AK

    ★★★

  • Unpaused

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Chhalaang

    ★★★

  • Ludo

    ★★

  • Laxmii

  • Kaali Khuhi

    ★½

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Serious Men

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Mainstream

    ★½