Sort by

Ivan has logged 162 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
Edit this entry  
26
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alaipayuthey

Alaipayuthey

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
83

83

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Read prior review Edit this entry  
17
The Great White Silence

The Great White Silence

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Neal 'n' Nikki

Neal 'n' Nikki

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chaitali

Chaitali

1975
×
★★★
Edit this entry  
22
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Followed

Followed

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nikaah

Nikaah

1982
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rest House

Rest House

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bedhab

Bedhab

2019
×
Edit this entry  
03
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Purana Mandir

Purana Mandir

1984
×
★★½
Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Trikal

Trikal

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anita, Swedish Nymphet

Anita, Swedish Nymphet

1973
×
★★½
Edit this entry  
28
Thalaivii

Thalaivii

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Had Anhad

Had Anhad

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Khoya Khoya Chand

Khoya Khoya Chand

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Chess Players

The Chess Players

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry