RSS feed for Asher
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
29
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Edit this entry  
24
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Paper

The Paper

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ted Bundy

Ted Bundy

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Madeline

Madeline

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Stand

The Stand

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Waterdance

The Waterdance

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Waterdance

The Waterdance

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dinner with Friends

Dinner with Friends

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
The Waterdance

The Waterdance

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Them!

Them!

1954
×
★★★★
Edit this entry  
27
We Die Young

We Die Young

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Caveman

Caveman

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Letter to Momo

A Letter to Momo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★★
Edit this entry