Sort by
  • An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

    ★★★★

  • High Anxiety

    ★★★★

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★½

  • The Long, Hot Summer

    ★★★★

  • Separate Tables

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • I Want to Live!

    ★★★½

  • Run Silent, Run Deep

    ★★★

  • Hairspray

    ★★★

  • Prometheus

    ★★★★★

  • Embers

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★★½

  • Alice

    ★★★★½

  • The Reluctant Debutante

    ★★★★

  • Indiscreet

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★

  • Cat on a Hot Tin Roof

    ★★★½