RSS feed for Susan

Susan has logged 59 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Godless

Godless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Life

Life

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Art of the Steal

The Art of the Steal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shadow of Truth

Shadow of Truth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seasons

Seasons

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The New Life of Paul Sneijder

The New Life of Paul Sneijder

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry