RSS feed for sushiboy963
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Shalako

Shalako

1968
×
Edit this entry  
25
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★
Edit this entry  
24
Mazes and Monsters

Mazes and Monsters

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★
Edit this entry  
24
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Six Pack

Six Pack

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Watcher

The Watcher

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gunpowder

Gunpowder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Krull

Krull

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Machine Gun Preacher

Machine Gun Preacher

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Major League II

Major League II

1994
×
★★★
Edit this entry  
16
Major League

Major League

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pirates of Silicon Valley

Pirates of Silicon Valley

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Edit this entry