RSS feed for sushiboy963

sushiboy963 has logged 857 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Raven

The Raven

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gods and Generals

Gods and Generals

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honeysuckle Rose

Honeysuckle Rose

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hatfields & McCoys

Hatfields & McCoys

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prisoner

The Prisoner

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry