RSS feed for sushiboy963

sushiboy963 has logged 40 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
American Anthem

American Anthem

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goon

Goon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Michael

Michael

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nothing But the Truth

Nothing But the Truth

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prophecy II

The Prophecy II

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kid

The Kid

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Backdraft 2

Backdraft 2

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flying Leathernecks

Flying Leathernecks

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Sky The Coming Race

Iron Sky The Coming Race

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry