Sort by

fern has logged 40 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little

Little

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Feels

The Feels

2017
×
★★
Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry