SuspirianKnight has logged 62 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Weekend Murders

The Weekend Murders

1970
×
★★★
Edit this entry  
25
Legend

Legend

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django, Prepare a Coffin

Django, Prepare a Coffin

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Majestyk

Mr. Majestyk

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heart o' the Hills

Heart o' the Hills

1919
×
Edit this entry  
10
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary Pickford: The Muse of the Movies

Mary Pickford: The Muse of the Movies

2008
×
★★★½
Edit this entry