Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eileen

Eileen

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crossmaglen

Crossmaglen

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oak Thorn & the Old Rose of Love

Oak Thorn & the Old Rose of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Making of Priscilla

The Making of Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oval x Over

Oval x Over

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kick-Heart

Kick-Heart

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Thanks, You?

Good Thanks, You?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Attack on Titan The Final Chapters: Special 2

Attack on Titan The Final Chapters: Special 2

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Presentation, or Charlotte and Her Steak

Presentation, or Charlotte and Her Steak

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Occupational Hazards

Occupational Hazards

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monster

Monster

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sweet East

The Sweet East

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Universe Is Out There: Josh and Benny Safdie

The Universe Is Out There: Josh and Benny Safdie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Piece: Jango's Dance Carnival

One Piece: Jango's Dance Carnival

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luffy's Fall! The Unexplored Region - Grand Adventure in the Ocean's Navel

Luffy's Fall! The Unexplored Region - Grand Adventure in the Ocean's Navel

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Visions – Aau's Song

Star Wars: Visions – Aau's Song

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Piece: Clockwork Island Adventure

One Piece: Clockwork Island Adventure

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry