Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 49 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Verde

Verde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Caroline

Caroline

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evolution

Evolution

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
November

November

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elephant

Elephant

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry