Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 31 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blue

Blue

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paulette's Chair

Paulette's Chair

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mon Mon the Water Spider

Mon Mon the Water Spider

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Son's Room

The Son's Room

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Exchange Student

Exchange Student

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Creatures

The Creatures

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Young Girls Turn 25

The Young Girls Turn 25

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blood of Havana

Blood of Havana

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry