Sort by

˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 26 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nineteen on Fire

Nineteen on Fire

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La luxure

La luxure

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
HAIM: Behind the Album

HAIM: Behind the Album

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Caprice

Caprice

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghiblies

Ghiblies

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock Hound: The Movie

Sherlock Hound: The Movie

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry