• BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • All Together Now

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Summer of Mesa

  • The Half of It

    ★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Waiting

  • Mulan

    ½

  • All the Bright Places

  • Zenek

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Honest Candidate

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • The Case of Johanna Langefeld

  • Sticker

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Otherhood

    ★★

  • A Rainy Day in New York

  • Straight Up

    ★★★½

  • Hot Gimmick: Girl Meets Boy

    ★★

  • Toy Story 4

  • Of Animals and Men

    ★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★½

  • The Hustle

  • Wine Country

    ★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Despite Everything

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

  • Isn't It Romantic

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • Knock Down the House

  • Late Night

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Dumplin'

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Princess Switch

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • The Holiday Calendar

  • BOOKSTORES

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Non-Fiction

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Running for Grace

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★