Sort by
  • Night's End

    ★★★½

  • They Live in the Grey

  • The Long Night

  • Immanence

    ★★★★

  • In the Forest

    ★★★½

  • The Curse of La Patasola

  • Last Radio Call

    ★★

  • A House on the Bayou

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Attached: Paranormal

  • The Wasteland

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Night at the Eagle Inn

    ★★★½

  • V/H/S/94

  • Silent Night

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Motherly

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Hunting

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Risen

    ★★½

  • The Girl Who Got Away

    ★★★★★

  • Martyrs Lane

    ★★★★½

  • Don't Say Its Name

    ★★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★★

  • Aftermath

    ★★★★½

  • Satan's Servant

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★★★

  • Let Us In

    ★★★★

  • Ghost Mansion

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Separation

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • The Stairs

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Freaky

    ★★★★½

  • Caveat

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • Side Effect

    ★★★

  • The Lodger

  • The Swarm

  • Greenland

    ★★★★

  • A Deadly Legend

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★★★

  • Inheritance

  • A Quiet Place Part II

  • Shadowtown

    ★★★

  • The Closet

    ★★★★½

  • Exile

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

  • The Night House

    ★★★★

  • Live or Let Die

    ★★★★

  • Benny Loves You

    ★★★

  • Midsommar

  • Deerskin

  • Avengers: Endgame

  • It Comes

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Slaughterhouse Rulez

  • Apostle

    ★★★★

  • Monument

  • Island Zero

    ★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

  • Ready Player One

  • A Quiet Place