• A Thousand Little Cuts

    ★★

  • The Aviary

    ★★★

  • Unplugging

    ★½

  • Chariot

  • Choose or Die

    ★★

  • Room 203

    ★½

  • All the Old Knives

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Madelines

    ★★½

  • Night's End

    ★★

  • The Sleep: Survival Horror (Part One)

    ★★★

  • The Bubble

  • The Institute

    ★½

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Cellar

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Last Possession

    ★½

  • So Cold the River

    ★★½

  • The Prototype

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Seize the Night

    ★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Immanence

  • The Other Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Alice

    ★★★

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Entropy

    ★★

  • Arctic Void

    ★★½

  • Last Radio Call

    ★½

  • Gold

    ★★★

  • Old Strangers

    ★★

  • Run Gun

    ★★

  • Infrared Dreams

    ★½

  • The 355

  • The Great and Terrible Day of the Lord

  • Who is Amos Otis?

    ★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Mother/Android

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Last Looks

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • BLONDE. Purple

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Good Thief

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • The Shuroo Process

    ★★

  • Autumn Road

    ★½

  • Fixed

    ★★½

  • Black Friday

    ★★

  • A House on the Bayou

    ★★

  • Hide and Seek

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Double Walker

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice