Sort by

suttercain has logged 41 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Bank Robber

Bank Robber

1993
×
★★
Edit this entry  
28
DimLand

DimLand

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
Starman

Starman

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Intrusion

Intrusion

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Remaining

The Remaining

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Between Waves

Between Waves

2020
×
★★
Edit this entry  
19
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Duke Of Corsica

The Grand Duke Of Corsica

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Influencer

The Influencer

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shelter in Place

Shelter in Place

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Make Up

Make Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Wanting Mare

The Wanting Mare

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Outlaws

American Outlaws

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Audrey Rose

Audrey Rose

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night of the Iguana

The Night of the Iguana

1964
×
★★★★
Edit this entry  
04
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Edit this entry  
04
Symptoms

Symptoms

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Zone 414

Zone 414

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Retreat

Retreat

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry