Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Line of Duty

Line of Duty

2019
×
Edit this entry  
21
Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fever Dream

Fever Dream

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Crab

Black Crab

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Edit this entry  
20
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
18
Rabid

Rabid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Chase

The Chase

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Trip

The Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
10
The House

The House

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The New King of Comedy

The New King of Comedy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Braven

Braven

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Brazen

Brazen

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Copshop

Copshop

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wasteland

The Wasteland

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Final Score

Final Score

2018
×
Edit this entry  
07
Dolittle

Dolittle

2020
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hail Driver!

Hail Driver!

2020
×
Edit this entry  
21
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Plagues of Breslau

The Plagues of Breslau

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Land of Cards

The Land of Cards

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Veteran

Veteran

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry