RSS feed for Suzanne

Suzanne has logged 271 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Open House

The Open House

2018
×
Edit this entry  
01
Urban Cowboy

Urban Cowboy

1980
×
★★★
Edit this entry  
01
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Poms

Poms

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Thirteenth Year

The Thirteenth Year

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry