• No Time to Die

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Twittering Birds Never Fly: Don't Stay Gold

    ★★★

  • Plurality

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★★

  • I Missed You

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Gintama: The Final

    ★★★★

  • The Soul

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Untold Tale of the Three Kingdoms

    ★★★½

  • A Family

    ★★★★★

  • The Story of Southern Islet

    ★★★★½

  • A Leg

    ★★½

  • Keep Rolling

    ★★★★

  • Number 1

    ★★★★

  • Little Big Women

    ★★★★

  • Stardust

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Bye Bye Morons

    ★★★★

  • Lobster Soup

    ★★★★

  • True Mothers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★★

  • Mandibles

    ★★★★½

  • The Ties

    ★★★★

  • Slalom

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Slaxx

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Mickey on the Road

    ★★★

  • Dear Tenant

    ★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★★

  • Capone

    ★★★½

  • Help is on the Way

    ★★★★

  • Inheritance

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★★

  • My Little Sister

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Persian Lessons

    ★★★★

  • Minamata

    ★★★★

  • Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

    ★★★

  • Dangerous Drugs of Sex

    ★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Honest Candidate

    ★★★★

  • Project Dreams - How to Build Mazinger Z's Hangar

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Mama Weed

    ★★★½

  • Invasion

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Beyond the Dream

    ★★★★

  • Sumikko Gurashi: The Movie

    ★★★★

  • TAKAYUKI YAMADA DOCUMENTARY「No Pain, No Gain」

    ★★★½

  • Tezuka's Barbara

    ★★

  • Matinee

    ★★★★

  • Thunderbolt Fantasy: Bewitching Melody of the West

    ★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Matthew Bourne's Romeo and Juliet

    ★★★★

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★