Sort by

suzie19 has logged 21 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
English Vinglish

English Vinglish

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Two Friends

Two Friends

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Broken Promise

Broken Promise

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Fever at Dawn

Fever at Dawn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pan Tadeusz

Pan Tadeusz

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Welcome to the Hartmanns

Welcome to the Hartmanns

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Family Life

Family Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Station to Station

Station to Station

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Goodbye South, Goodbye

Goodbye South, Goodbye

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Counting

Counting

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
★★½
Edit this entry  
01
The Bar

The Bar

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry