• Nativity!

    ★★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • The Cat Returns

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★½

  • Stand by Me

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Lovesong

    ★★★½