• Kitbull

  • Roma

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Virus Tropical

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Caniba

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Zama

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★

  • In the Fade

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • April's Daughter

    ★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★★

  • The Square

    ★★★★½

  • Let the Sunshine In

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

  • Kong: Skull Island

  • Have a Nice Day

    ★★

  • Devil's Freedom

    ★★★★

  • Strange But True

    ½

  • Self-Criticism of a Bourgeois Dog

    ★★

  • The Other Side of Hope

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

  • Jackie

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • The Empty Box

    ★★★½

  • Park

  • Orphan

    ★★★★

  • Antiporno

    ★★★★

  • The Darkness

    ★★★★½

  • Safari

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★½

  • Arrival

  • Glory

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Colossal

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

  • The Neon Demon

  • It's Only the End of the World

  • The Unknown Girl

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Untamed

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • Raw

  • I, Daniel Blake

    ★★★★½

  • I, Olga Hepnarova

    ★★★

  • We Are the Flesh

    ★★★★

  • The Revenant

  • Bleak Street

  • High-Rise

  • Manifesto

    ★★

  • Zoom

    ★★½

  • 327 Cuadernos.

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Room

  • From Afar

    ★★

  • The Lobster

  • Mountains May Depart

  • Love

    ★★

  • Youth