sam has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
1BR

1BR

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boys State

Boys State

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Endless

Endless

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How High 2

How High 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Longest Summer in America

The Longest Summer in America

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry