• He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Deadly Illusions

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Downfalls High

    ★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Happiest Season

  • A Teacher

  • Holidate

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Out Of My League

    ★★★

  • 2 Hearts

    ½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • A Nice Girl Like You

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Aggie

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Cats

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Undone

    ★★★★½

  • Unbelievable

  • Tall Girl

  • Endings, Beginnings

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Holy Trinity

    ★★★★★

  • Saving Zoë

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame