☞adn☜ has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Edit this entry  
27
Looper

Looper

2012
×
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bull

Bull

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Homefront

Homefront

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry