Sort by

twitch has logged 263 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pay It Forward

Pay It Forward

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trading Places

Trading Places

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kids

Kids

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry