Sort by

sam has logged 411 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gotti

Gotti

2018
×
Edit this entry  
31
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Edit this entry  
31
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
31
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
Edit this entry  
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
31
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
30
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
Edit this entry  
30
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
29
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
22
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Edit this entry  
18
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Happiness

Happiness

1998
×
★★
Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Cry Wilderness

Cry Wilderness

1987
×
Edit this entry  
07
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Edit this entry  
07
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Edit this entry  
07
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
Edit this entry  
01
Tickled

Tickled

2016
×
Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry