RSS feed for sweatsfall

sweatsfall has logged 33 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Edit this entry  
01
Perfect

Perfect

1985
×
Edit this entry  
01
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
Edit this entry  
30
Clementine

Clementine

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
Edit this entry  
17
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
Edit this entry  
17
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
Edit this entry  
15
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Orange County

Orange County

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghost

Ghost

1990
×
Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
Edit this entry  
26
Free Fire

Free Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
24
Center Stage

Center Stage

2000
×
Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
Edit this entry  
23
Tootsie

Tootsie

1982
×
Edit this entry  
20
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry