Sort by

SweeneyTom has logged 743 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
New Yuck

New Yuck

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Why Hide?

Why Hide?

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frankenstein Created Woman

Frankenstein Created Woman

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonwalk with Me

Moonwalk with Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Carro

Carro

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry