Sort by

SweeneyTom has logged 754 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pixie

Pixie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arizona

Arizona

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf Pets: Santa's St. Bernards Save Christmas

Elf Pets: Santa's St. Bernards Save Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Tidings

Good Tidings

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Horror Days

Happy Horror Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Political Murder

The Art of Political Murder

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Good Marriage

A Good Marriage

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dante: A Replication

Dante: A Replication

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phobic

Phobic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hollow

Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heks

Heks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry