Sort by

SweeneyTom has logged 53 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Source of Shadows

The Source of Shadows

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
1BR

1BR

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the President's Orders

On the President's Orders

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bit

Bit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Light From the Tower

Light From the Tower

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mentor

The Mentor

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
0.0MHz

0.0MHz

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Longest War

The Longest War

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Voice from the Stone

Voice from the Stone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Code 8

Code 8

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Furies

The Furies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Axcellerator

Axcellerator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
VFW

VFW

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Sex

Super Sex

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
This Unnameable Little Broom

This Unnameable Little Broom

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anamorphosis

Anamorphosis

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cabinet of Jan Švankmajer

The Cabinet of Jan Švankmajer

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stille Nacht V: Dog Door

Stille Nacht V: Dog Door

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stille Nacht IV: Can't Go Wrong Without You

Stille Nacht IV: Can't Go Wrong Without You

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stille Nacht III: Tales from Vienna Woods

Stille Nacht III: Tales from Vienna Woods

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stille Nacht II: Are We Still Married?

Stille Nacht II: Are We Still Married?

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stille Nacht I: Dramolet

Stille Nacht I: Dramolet

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nocturna Artificialia

Nocturna Artificialia

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Comb

The Comb

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Street of Crocodiles

Street of Crocodiles

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rehearsals for Extinct Anatomies

Rehearsals for Extinct Anatomies

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Absentia

In Absentia

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Devs

Devs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry