Sort by

SweeneyTom has logged 594 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clytaemnestra

Clytaemnestra

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hideous

Hideous

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nest

Nest

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terror Train 2

Terror Train 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Say Hey, Willie Mays!

Say Hey, Willie Mays!

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You’ve Never Been Completely Honest

You’ve Never Been Completely Honest

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mathieu Dufour at Bell Centre

Mathieu Dufour at Bell Centre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Burial

Burial

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
7 Women and a Murder

7 Women and a Murder

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chelsea Handler: Revolution

Chelsea Handler: Revolution

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Starfuckers

Starfuckers

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Short Story

A Short Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maggie May

Maggie May

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Colour of Your Lips

The Colour of Your Lips

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man in the Corner

Man in the Corner

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Final Girl Returns

The Final Girl Returns

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Peopling

Peopling

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Conversion Therapist

Conversion Therapist

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wound

The Wound

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pipe

Pipe

×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Malacostraca

Malacostraca

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Clear

Midnight Clear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Speed of Time

The Speed of Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me Miss Cleo

Call Me Miss Cleo

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pervert: Hunting the Strip Search Caller

Pervert: Hunting the Strip Search Caller

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellblazers

Hellblazers

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Apology

The Apology

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Squeal

Squeal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
He's Watching

He's Watching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry