• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Purge: Anarchy

    ★★½