Sort by

weenie has logged 49 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry