• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

    ★★★½

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★

  • LCD Soundsystem Holiday Special

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Harder They Fall

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Editing

  • The Death of David Cronenberg

    ★★

  • The Bones

    ★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★★

  • Small Engine Repair

    ★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Demonic

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

  • After Yang

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Italian Studies

    ★★

  • We Need to Do Something

  • Robert Downey: Moment to Moment

    ★★★½

  • Outside the Law: The Scanner Cop Revolution

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • Stowaway

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Nobody

    ★★★★½

  • 150 Miles of Rotting, Rutted, Lumpy, Dilapidated Pavement

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★