Sort by
  • Samaritan

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Gold

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★½

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Lucky

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Mary

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★