Sort by
  • Do Revenge

    ★½

  • The Menu

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★½

  • Don't Worry Darling

    ½

  • Pearl

    ★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Fall

  • Maid in Malacañang

    ½

  • Not Okay

    ½

  • Orphan: First Kill

    ½

  • Nope

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ½

  • Funny Pages

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Bodies Bodies Bodies

    ½

  • X

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • Turning Red

    ★½

  • The Batman

  • Inventing Anna

    ★★

  • Kimi

  • Fresh

    ½

  • Scream

  • Don't Look Up

    ½

  • Sing 2

    ★½

  • Encanto

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Titane

    ★★½

  • How to Die Young in Manila

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Waiting

    ½

  • Promising Young Woman

    ½

  • A Thousand Cuts

  • Kalel, 15

    ★½

  • Countdown

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • Knives Out

    ★★

  • Ema

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • L'Observateur

    ½

  • Parasite

    ★★★

  • The Hustle

  • Booksmart

  • Us

    ★★★½

  • For the Broken Hearted

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ½

  • Ocean's Eight

  • Climax

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • Hereditary

    ★★½

  • Those Long Haired Nights

    ★★

  • mother!

    ★★

  • It

  • Lady Bird

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

  • Childer

  • Get Out

    ★★½

  • Split

    ½

  • The Edge of Seventeen

  • Nerve

    ★½

  • Raw

    ★★★★

  • Zootopia

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Trash Cat

    ½

  • Green Room

    ★★½