Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Edit this entry  
08
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Edit this entry  
21
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
For the Broken Hearted

For the Broken Hearted

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★½
Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
½
Edit this entry  
01
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
½
Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Countdown

Countdown

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Child

Wild Child

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Not Okay

Not Okay

2022
×
½
Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Fall

Fall

2022
×
Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
½
Edit this entry  
27
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Edit this entry  
26
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Edit this entry  
12
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
Edit this entry  
03
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
½
Edit this entry  
01
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
28
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Lucy

Lucy

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Nerve

Nerve

2016
×
★½
Edit this entry