RSS feed for Yovan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Lampor: Keranda Terbang

Lampor: Keranda Terbang

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
City Hunter: Shinjuku Private Eyes

City Hunter: Shinjuku Private Eyes

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tazza: One Eyed Jack

Tazza: One Eyed Jack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Danur 3: Sunyaruri

Danur 3: Sunyaruri

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glorious Days

Glorious Days

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
6.9 Seconds

6.9 Seconds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretty Boys

Pretty Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chhichhore

Chhichhore

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Warkop DKI Reborn

Warkop DKI Reborn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twivortiare

Twivortiare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Battle: Roar to Victory

The Battle: Roar to Victory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gundala

Gundala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kapal Goyang Kapten

Kapal Goyang Kapten

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Makmum

Makmum

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
EXIT

EXIT

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Fugitive

The Fugitive

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
This Earth of Mankind

This Earth of Mankind

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wedding Agreement

Wedding Agreement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zeta: When the Dead Awaken

Zeta: When the Dead Awaken

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bridezilla

Bridezilla

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kutuk

Kutuk

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Koboy Kampus

Koboy Kampus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uka-Uka: The Movie - Nini Tulang

Uka-Uka: The Movie - Nini Tulang

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dilarang Menyanyi di Kamar Mandi

Dilarang Menyanyi di Kamar Mandi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nakee 2

Nakee 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anak Muda Palsu

Anak Muda Palsu

×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry